У зв’язку із запровадженням воєнного стану іноземним громадянам, зокрема журналістам, заборонено в’їжджати на територію окупованих Криму та Донбасу.

Про це Громадському повідомили в прес-службі Держприкордонслужби.

Раніше в штабі операції Об’єднаних сил заявили, що під час дії воєнного стану іноземцям заборонено в’їжджати на окуповану частину Донбасу.

У Держприкордонслужбі зазначили, що ці обмеження стосуються і анексованого Криму.

«Під час воєнного стану перетнути адміністративну межу з Кримом можна виключно за українськими документами», — сказав начальник прес-служби Андрій Демченко.

Він пояснив, що йдеться про тих, хто прямує в напрямку Криму. 

«Ті, хто на законних підставах виїхали в Крим, можуть безперешкодно перетнути адміністративну межу», — сказав він.

Заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова підтвердила цю інформацію Громадському.

«З міжнародною аудиторією виникає питання, яке от щойно з’явилося, це те, що в'їзд на окуповані території заборонений всім іноземним громадянам, серед них є і журналісти. Для них діяла спрощена процедура в'їзду на окуповані території. З одного боку, ми розуміємо, що журналісти — це окрема категорія, в діяльності якої ми зацікавлені. Але мова йде поки про 30 днів, тому ми сподіваємося на розуміння іноземних колег, і що це не вплине на висвітлення питань України», — заявила вона.

Нагадаємо, 30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: