Дата Архієрейського собору, на якому мають обрати предстоятеля єдиної Української помісної церкви, ще не визначена. Її оголосять офіційно.

Про це повідомив прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.

«Доки вона (дата — ред.) офіційно не оголошена — по суті дати немає. Так само, як проект Томосу був давно підготовлений — але документом він стане лише після офіційного ухвалення і поширення», — написав він.

Зоря також зауважив, що «різні джерела, особливо засоби московської дезінформації в Україні, наполегливо поширюють чутки про дату Собору лише з однією метою: якщо з якихось причин саме в обрану ними дату Собор не відбудеться, бо процес підготовки ще триває — створити цунамі «зради».

Речник Київської Патріархії пояснив, що оголошення дати проведення Собору означатиме, що підготовчий процес завершено. А зараз підготовка ще триває.

14 листопада  протоієрей, колишній прес-секретар предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату Георгій Коваленко Георгій Коваленко заявив, що об’єднавчий собор українських церков обіцяють 22 листопада 2018 року.

13 листопада відбувся Собор УПЦ МП, на якому церква вирішила не брати участі у створенні єдиної Української помісної церкви, бо вважає надання томосу «штучним» і нав’язаним ззовні, а також розірвала зв’язки з Вселенським патріархатом. Речник УПЦ МП повідомив, що рішення про розрив відносин з Константинополем ухвалили «практично одностайно». Водночас на Собор УПЦ МП запросили не всіх представників патріархату.

Пізніше президент Петро Порошенко увечері 13 листопада зустрівся із представниками групи архієреївУкраїнської православної церкви Московського патріархату, які підтримують надання Україні томосу і створення єдиної помісної церкви.

Глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент заявив у коментарі Громадському, що від початку йшлося про те, що зустріч має відбутися в Києво-Печерській Лаврі і «Адміністрація президента знала про це».

Водночас у заві Порошенка ідеться, що зустріч мала пройти в «Українському домі», але «велика частина архієреїв УПЦ МП почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ні» Константинополю та єдиній помісній церкві: що означає рішення УПЦ МП

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На місіонерській передовій: як православні церкви ділять паству там, де вони в меншості — репортаж

Поділитись: