У свідченнях у справі імпічменту Дональда Трампа колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США Фіона Гіл розповіла про Костянтина Килимника — українця, який фігурує у розслідуванні проти колишнього політтехнолога Трампа Пола Манафорта.

Фіона Гіл засвідчила, що знала про той факт, що «Україна дозволила Костянтину Килимнику, який був свідком у справі [спеціального прокурора Роберта] Мюллера, втекти через кордон до Росії». Про це вона дізналася з одного зі звітів, які читала.

Гіл додала, що бачилася з Килимником, коли той працював у Міжнародному республіканському інституті в Москві, а вона — в Школі управління імені Джона Кеннеді. «І в той час усі мої колеги по роботі вважали, що [Килимник] є російським шпигуном», — додала Гіл.

Костянтин Килимник був правою рукою Пола Манафорта в Україні. Вони обидва, зокрема, закликали Дональда Трампа підтримати «Автономну Республіку Донбас» із прем’єр-міністром Віктором Януковичем. Нині він живе у Росії.

Килимник фігурує в доповіді спеціального прокурора Роберта Мюллера, який розслідував російське втручання у вибори США і ймовірну змову Дональда Трампа з Кремлем. 

Нагадаємо, Фіона Гіл дала свої свідчення перед Конгресом у межах розслідування щодо імпічменту Дональда Трампа 14 жовтня. Стенограму її допиту виклали у відкритий доступ 8 листопада.

31 жовтня Палата представників США проголосувала за резолюцію, яка переводить розслідування імпічменту Трампа в публічну площину. Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент даватимуть публічні свідчення 13 листопада, а експослиня США в Україні Марі Йованович — 15 листопада.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
Поділитись: