УКРАЇНА

ГПУ повідомила про підозру ще двом працівникам НАБУ

5 грудня, 2017 21:26
УКРАЇНА/ГПУ повідомила про підозру ще двом працівникам НАБУ
Зберегти
Вигляд
У вівторок, 5 грудня, Генпрокуратура повідомила про підозру ще двом співробітникам Національного антикорупційного бюро.

У вівторок, 5 грудня, Генпрокуратура повідомила про підозру ще двом співробітникам Національного антикорупційного бюро.

Про це йдеться на сайті НАБУ.

«5 грудня 2017 року заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук повідомив про підозру ще двом співробітникам Національного антикорупційного бюро України. Детективу НАБУ під прикриттям, раніше затриманому СБУ і ГПУ під час виконання одного з етапів спецзавдання, повідомлено про підозру 30 листопада», — повідомляє Бюро.

Зазначається, що ГПУ інкримінує працівникам НАБУ злочини, передбачені двома статтями Кримінального кодексу України: надання неправомірної вигоди службовій особі (ст. 369) та провокацію підкупу (ст. 370).

«Ще раз наголошуємо, що жоден із працівників НАБУ ніколи не провокував підкуп жодного з посадовців Державної міграційної служби України чи інших державних органів», — заявляє НАБУ.

В антикорупційному органі знову нагадали, що «надання неправомірної вигоди чиновниці ДМС відбувалося в рамках виконання негласними працівниками НАБУ спеціального завдання на підставі Постанови прокурора САП про контроль над вчиненням злочину». 

Раніше НАБУ спростувало низку заяв генпрокурора Луценка щодо спецоперацій

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

29 листопада в Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступникові голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: у Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції в Міграційній службі. Водночас повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв’язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Луценко пізніше також заявив, що агентів Національного антикорупційного бюро під прикриттям набрали на роботу з порушенням закону. НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу».

4 грудня двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ порушила закон при оприлюдненні даних агентів НАБУ — Transparency International Ukraine

Пов`язані новини