УКРАЇНА

Манафорт після втечі Януковича міг використати роботу на Трампа для збагачення — WP

11 серпня, 2018 23:58
УКРАЇНА/Манафорт після втечі Януковича міг використати роботу на Трампа для збагачення — WP
Зберегти
Вигляд
Політтехнолог Віктора Януковича та колишній голова передвиборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт міг використати посаду в майбутнього американського президента для власного збагачення.

Політтехнолог Віктора Януковича та колишній голова передвиборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт міг використати посаду в майбутнього американського президента для власного збагачення.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела серед президентської кампанії Трампа.

«З березня по серпень 2016 року нічого не вказувало на те, що Манафорта спіткала криза», — розповіли джерела виданню.

Зазначається, що Манафорт ще задовго до роботи на Трампа знав — його бізнес у небезпеці, адже його «найприбутковіший клієнт», а саме український президент Віктор Янукович, втік з країни. Після того, як Манафорт перестав отримувати гроші від Януковича, його витрати швидко перевищили доходи.

Співрозмовники The Washington Post допускають, що Манафорт одночасно з обійманням посади голови передвиборчого штабу Трампа намагався врятувати свої статки, «запустити схему глобального шахрайства» та вийти на новий етап у кар’єрі.

Також стало відомо, що Манафорт отримав 16 мільйонів доларів позики від банкіра, який прагнув отримати роботу в адміністрації Трампа.

У квітні 2015 року Манафорт «у паніці» надіслав електронного листа своєму компаньйону Ріку Ґейтсу. Манафорт обурився дуже великою сумою податків, які він мав сплатити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Раніше колишній партнер екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що Манафорт допомагав Петру Порошенкові під час президентської кампанії 2014 року. Про це Гейтс заявив на судовому засідання у справі Манафорта.

В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.

Гейтс також зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації. Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

Більше про:
# Пол Манафорт
Пов`язані новини