Світ / Сусідні країни

Митрополит МП попросив Путіна допомогти звільнити українських моряків

Сарненська єпархія УПЦ МП
Світ/Сусідні країни/Митрополит МП попросив Путіна допомогти звільнити українських моряків
Зберегти
Вигляд
Митрополит Сарненський і Поліський Української православної церкви Московського патріархату Анатолій опублікував звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням допомогти звільнити українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці.

Митрополит Анатолій назвав захоплення моряків «продовженням воєнних дій чотирьох років, від яких втомився народ України та Росії».

Анатолій вказав, що не може давати оцінку «політичним подіям», проте його християнський обов'язок «як архієрея Православної церкви, об'єднаних одним Христом двох сусідніх народів та держав» зобов'язує його співчувати морякам та їхнім сім'ям, «враховуючи, що один моряк родом з Полісся».

«Цей біль зобов'язує мене звернутися до Вас, Пане Президенте, с проханням про звільнення наших моряків з полону, аби вони змогли зустріти Різдво Христове з люблячими близькими», — вказав митрополит.

1 грудня президент України Петро Порошенко нагородив митрополита Сарненського і Поліського Анатолія орденом князя Ярослава Мудрого 5-го ступеня.

Командувач військово-морських сил України Ігор Воронченко заявив, що готовий обміняти себе на 24 захоплених Росією моряків, яких утримують у СІЗО Москви. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Пов`язані новини