Митрополиту УПЦ МП Іларіону відновили перепустку для КПВВ на Донбасі
Митрополиту Українаської православної церкви Московського патріархату Донецькому і Маріупольському Іларіону та митрополиту УПЦ МП Горлівському і Слов’янському Митрофану відновили перепустки, що дозволяють перетинати лінію розмежування на Донбасі. Про це йдеться у повідомленні Горлівської єпархії.
Зазначається, що парафії і Донецької, і Горлівської єпархії розташовані по обидві боки лінії розмежування. «Для повноцінного здійснення свого служіння правлячим архієреям цих єпархій необхідно особисто бути присутнім на парафіях і в монастирях по обидва боки, наголошують в єпархії», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 9 грудня митрополиту УПЦ МП Іларіону було відмовлено у проїзді через лінію розмежування у Донецькій області з боку підконтрольної владі України території.
Митрополит прямував з окупованого Донецька до Свято-Успенського Миколо-Василівського монастиря у селі Нікольське Волновахського району на Донеччині. Там планувалась молитва з архієреями УПЦ на честь свята ікони Божої Матері «Знамення» 10 грудня.
Нагадаємо, 1 грудня в управліннях Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП заявили про масові виклики священиків на допит.
3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.
Українська православна церква Московського патріархату заявила про наміри звертатися до світової спільноти щодо обшуків, які у єпархіальних управліннях, храмах та помешканнях священнослужителів церкви провели працівники Служби безпеки України.
29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.
Президент Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву
19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: