МЗС України доручило дипломатичним місіям провести ґрунтовний аналіз активів російського Газпрому.

МЗС України доручило дипломатичним місіям провести ґрунтовний аналіз активів російського Газпрому.

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль в ефірі «5 каналу».

«Ми вже надали завдання нашим дипломатичним місіям провести ґрунтовний аналіз: звернутися до всіх реєстрів, звернутися до всіх відкритих баз даних для того, щоб дізнатися — де, що є у Газпрому», — зазначила вона.

Зеркель додала, що Нафтогаз також працює з юридичними компаніями-агентами, які розуміються на питаннях арешту і конфіскації активів.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що аарештовані акції «Газтранзиту», який був активом Газпрому,  на суму понад 630 млн мають бути продані на аукціоні.

Раніше повідомлялось, що уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

5 березня Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про розірвання контрактів

В Україні тимчасово обмежили споживання газу через дисбаланс в 15-20 млн кубів на добу. З метою економії газу школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Поділитись: