УКРАЇНА

МЗС України вимагає від Росії допустити міжнародних лікарів до політв’язня Балуха

4 липня, 2018 17:25
УКРАЇНА/МЗС України вимагає від Росії допустити міжнародних лікарів до політв’язня Балуха
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії допустити українських та незалежних міжнародних лікарів до політв’язня Володимира Балуха, який голодує вже 108 днів.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії допустити українських та незалежних міжнародних лікарів до політв’язня Володимира Балуха, який голодує вже 108 днів.

Про це повідомила речниця МЗС України Мар’яна Беца, передає «Крим.Реалії».

За словами Беци, другим судовим процесом проти Балуха Росія «виходить за межі здорового глузду».

«Враховуючи, що перша справа абсолютно сфабрикована й заснована на том, що Балух — патріот України, він почав голодування на знак протесту», — сказала вона.

Речниця МЗС додала, що Україна працюватиме з міжнародними партнерами, аби ті вимагали від Росії звільнення політв’язня.

Нагадаємо, в окупованому Криму прокуратура вимагає для Балуха 4 роки в’язниці через «дезорганізацію роботи Роздольненського ізолятору тимчасового тримання».

Підконтрольний Росії суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

25 червня адвокат Балуха повідомив, що стан політв'язня погіршився.

Підконтрольний окупаційній владі Залізничний районний суд Сімферополя відклав розгляд клопотання про умовно-дострокове звільнення українського активіста, політв’язня Балуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

15 червня так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою політв’язню Володимиру Балуху. 

На судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який на той момент голодував вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Російський омбудсмен розповіла про умови утримання українського політв'язня Балуха.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини