Війна / Крим

МЗС узгодило з Червоним Хрестом дії щодо захисту захоплених українських моряків

МЗС України
Війна/Крим/МЗС узгодило з Червоним Хрестом дії щодо захисту захоплених українських моряків
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України узгодило з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) спільні дії щодо захисту прав захоплених Росією українських моряків.

Зазначається, що заступниця глави МЗС Олена Зеркаль провела зустріч з главою місії МКЧХ в Україні Аланом Ешліманном.

«Під час бесіди сторони обговорили питання, пов’язані із забезпеченням доступу до українських військовополонених моряків», — йдеться у повідомленні.

Зеркаль поінформувала Ешліманна, що Україна направила РФ ноту із вимогою забезпечити права українців, передбачені відповідними положеннями Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, а також невідкладно допустити до них представників МКЧХ.

«Сторони домовились про підтримку регулярного діалогу та обміну інформацією стосовно стану здоров’я українських військовополонених, відповідності умов утримання вимогам гуманності, а також дотримання їхніх прав за міжнародним гуманітарним правом», — розповіли в МЗС.

27 листопада підконтрольний окупаційній владі районний суд Сімферополя обрав заарештував 12 українських моряків. Пізніше ще трьох моряків арештували в Керчі.

Командир захопленого буксира «Яни Капу» Олег Мельничук заявив, що не вважає себе винним у порушенні російського кордону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини