«Ніякого кордону ми не порушували, винним себе не вважаю» — командир захопленого буксира
Командир захопленого Росією українського буксира «Яни Капу» Олег Мельничук не вважає себе винним в порушенні російського кордону і планує захищати свою правоту.
Про це Громадському повідомив його адвокат Едем Семедляєв, який відвідав Мельничука в Білогорському СІЗО.
«Його позиція така: вони прийшли на точку, де до них мав підсісти лоцман, який провів би їх через Керченську протоку. Вони довго чекали на нього, але після того, як вони зрозуміли, що лоцмана не буде і, скоріше за все, що їх не пропустять, вони вирішили повертатися назад в Одесу. Вони розвернулися і почали йти у зворотному напрямку, у цей час почалось переслідування з усіма цими тисками, зажимом та захопленням. Вони не перетинали кордон, вони розуміли, що там все охороняється і це нереально зробити», — сказав Семедляєв.
Також адвокат розповів, що говорив із Мельничуком про відео із так званим «зізнанням» трьох українців.
«Він навіть не здивувався. Сказав, що якщо до голови будь-якої людини приставити автомат, то він буде змушений сказати все, що захочуть ті, хто цей автомат приставив. Він не звинувачує хлопців і розуміє, що це сказано під примусом», — резюмував адвокат.
27 листопада підконтрольний окупаційній владі районний суд Сімферополя обрав заарештував 12 українських моряків. Пізніше ще трьох моряків арештували в Керчі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.
Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).
Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці.
26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
- Поділитися: