УКРАЇНА

Нафтогаз збільшив ціни для промисловості на 7-10%

21 березня, 2018 22:54
УКРАЇНА/Нафтогаз збільшив ціни для промисловості на 7-10%
Зберегти
Вигляд
Нафтогаз України збільшив ціни для промисловості на 7,4-9,8%. Нові ціни діятимуть з 1 квітня 2018 року.

Нафтогаз України збільшив ціни для промисловості на 7,4-9,8%. Нові ціни діятимуть з 1 квітня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Запропоновані ціни на природний газ із ресурсу компанії диференційовані у залежності від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків з Нафтогазом», — пояснили в Нафтогазі.

Раніше глава Нафтогазу Андрій Коболєв оголосив про намір компанії вийти на європейський ринок облігацій у 2018 році.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями, на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується з таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки вже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. 

В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

5 березня Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про  розірвання контрактів.  

Український уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні. А в МЗС заявили, що Дипломатичні місії шукатимуть закордонні активи Газпрому.

Більше про:
# газ
# Нафтогаз
Пов`язані новини