УКРАЇНА

Нафтогаз має намір вийти на ринок єврооблігацій — Коболєв

21 березня, 2018 14:03
УКРАЇНА/Нафтогаз має намір вийти на ринок єврооблігацій — Коболєв
Зберегти
Вигляд
Глава Нафтогазу Андрій Коболєв оголосив про намір компанії вийти на європейський ринок облігацій у 2018 році.

Глава Нафтогазу Андрій Коболєв оголосив про намір компанії вийти на європейський ринок облігацій у 2018 році.

Про це глава Нафтогазу Андрій Коболєв сказав в ефірі Bloomberg TV Europe.

За його словами, компанія розраховує на позитивну реакцію інвесторів через зростання прибутковості, обсягу інвестицій та газодобування.

Поза тим, додав Коболєв, привабливість цінних паперів Нафтогазу для іноземних інвесторів має зрости також у зв'язку з виграним у Газпрому арбітражем.

«Я вважаю, що компанія, яка показала прибуток у 1,5 мільярди після збитку у 8 мільярдів буде привабливим об'єктом для інвестицій», — сказав глава компанії.

Коболєв також підкреслив, що Україна та Нафтогаз продовжують оскаржувати будівництво газопроводу «Північний потік-2», позаяк уважають це політично заангажованим рішенням.

Раніше повідомлялось, що розірвання контрактів між Нафтогазом та Газпромом триватиме 2 роки.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями, на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується з таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки вже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. 

В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

5 березня Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про  розірвання контрактів.  

Український уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні. А в МЗС заявили, що Дипломатичні місії шукатимуть закордонні активи Газпрому.

Пов`язані новини