Напередодні приватизації Центренерго зменшив прибуток у понад 4 рази
Перша компанія великої приватизації Центренерго, яку в уряді планують продати у грудні, за 9 місяців 2018 року скоротило свій прибуток у 4,2 рази.
Так, чистий прибуток компанії склав 489,5 мільйонів гривень, в той час, як за 9 місяців 2017 року компанія отримала понад 2 мільярди гривень прибутків.
Однією з причин падіння прибутковості стало падіння рентабельності діяльності компанії, яка наразі складає 5,9% (раніше була 31,4%). Доходи компанії за 9 місяців склали 11,35 мільярдів гривень.
Зазначимо, що Центренерго — енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії — 18%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому Центренерго продадуть у 2018 році
Раніше стало відомо, що Центренерго продадуть 13 грудня, а стартова ціна продажу складе 5,9 мільярдів гривень.
Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»
19 жовтня стало відомо, що уряд отримав 270 млн грн від продажу малих державних компаній.
Раніше повідомлялось, що в середньому, ціна лотів «малої» приватизації виростає у 2 рази.
Нагадаємо, що 20 серпня в Україні відбувся перший продаж об’єкту «малої» приватизації через систему «Prozorro.Продажі». Ним виявився зерноток у Чернівецькій області.
24 липня в системі «Prozorro.Продажі» зареєстрували перші 18 лотів «малої» приватизації.
Напередодні Мінекономрозвитку повідомили про те, що напрацьовують механізм виставлення на продаж у системі «Prozorro.Продажі» пакетів акцій компаній.
Також у Мінекономіки акредитували перші 10 торговельних майданчиків, через які планують приватизовувати малі державні підприємства.
Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планували приватизувати малі підприємства влітку, проте процес затягнувся до осені.
Для проведення малої приватизації використовують систему ProZorro.Продажі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Велика приватизація»: як Фонд держмайна продає обленерго
- Поділитися: