Начальник відділу комунікації Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі програми «Нині вже» на Громадському розповів про заходи, яких прикордонники вживають у зв’язку з введенням воєнного стану у 10 областях.

«Органи Державної прикордонної служби всі приведені у бойову готовність. Основні зусилля зосереджені на додатковому посиленні державного кордону і його режим завдяки залученню резервів. Висилаються збільшені прикордонні наряди, які за необхідності озброюються груповою зброєю і висилаються на бронетехніці», — заявив Демченко.

Він також зазначив, що у пунктах пропуску організовані заходи з посилення прикордонного контролю. 

«Здійснюється інтерв’ювання громадян, які можу підпадати під профілі риків. Також забезпечується і проводиться поглиблена перевірка (за необхідності) транспорту. Крім того, в готовності до дій перебувають наші бойові резерви, морська охорона та авіація», — розповів Демченко.

За наявності правових підстав іноземцям та особам без громадянства в’їзд в Україну заборонятимуть відповідно до законодавства. 

«Громадяни Росії в’їжджають відповідно до законодавства про прикордонний контроль: їм треба мати при собі документи та за необхідності підтвердити мету в’їзду в Україну. Якщо вони не можуть цього зробити, їм відмовляють у праві в’їзду», — пояснив Демченко.

Він також зазначив, що наразі прикордонники напрацьовують документи які регулюють питання обмежень або додаткових перевірок для громадян РФ та інших іноземців, які хочуть в’їхати в Україну або мають право на постійне проживання.

Раніше у Генштабі та Міноборони пояснили, що роблять із введенням воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Передвиборча агресія: чому Порошенко готує країну до війни

Верховна Рада 26 листопада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

Поділитись: