У Генштабі та Міноборони пояснили, що роблять із введенням воєнного стану
Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил Ураїни Родіон Тимошенко розповів про заходи, яких вживають військові з огляду на запровадження військогово стану у 10 областях.
Він, зокрема розповів про такі заходи:
- Поискорено бойове злагодження;
- Прискорена підготовка резерву;
- Мобілізації не буде. Проводитимуться лише збори резервістів першої черги у форматі стрілкового дня раз на тиждень. Резервістам буде виплачуватися матеріальна компенсація;
- Будуть доукомплектовуватися військові медзаклади;
- Буде посилена охорона портів та інших важливих інфраструктурних об’єктів.
- Усі підрозділи переведені у повну бойову готовність;
- Командування приступило до уточнення стратегічного плану застосування Збройних сил України;
- Проведено розподіл відповідальності (згідно з законом про воєнний стан) військового командування за 10 областей, зазначених в указі РНБО; Триває узгодження питань з радами оборони областей;
- Уточнено порядок формування частин териториальної оборони;
- Посилююється протиповітряна оборона, йдуть і заплановані тренування із застосуванням сучасних ЗРК, які застосовуються для ураження як повітряних, так і морських цілей;
- Деякі частини Нацгвардії буде перепідпорядковано Міністерству оборони.
Також, за словами заступника начальника Генштабу наразі немає підстав для ствоворення військових адміністрацій, однак Міністерство оборони стежитиме за ситуацією і буде готове створити їх у разі потреби.
Крім того, змін у процедурі перетину лінії розмежування у зоні проведення операції Об’єднаних сил поки не передбачається, контрольні пункти в’їзду-виїзду рацюють у штатному режимі.
Міністерство оборони просить не поширювати неправдиву інформацію на кшталт «масової примусової мобілізації» або «наказів про конфіскацію нерозмитнених авто на користь армії». Ніякої конфіскації майна не планується.
«Якщо шахраї користуючись ситуацією вдягатимуться у військову форму і чинитимуть спроби заволодіти вашою власністю — звертайтеся до поліції», — наголосили в міноборони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Передвиборча агресія: чому Порошенко готує країну до війни
Верховна Рада 26 листопада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).
Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці.
- Поділитися: