УКРАЇНА

Працівник СБУ, який нібито вербував «замовника» Бабченка, сумнівається в участі спецслужб Росії в його роботі

14 вересня, 2018 01:17
УКРАЇНА/Працівник СБУ, який нібито вербував «замовника» Бабченка, сумнівається в участі спецслужб Росії в його роботі
Зберегти
Вигляд
Генерал-лейтенант Служби безпеки України Олександр Скіпальський, якого чоловік, назвавший себе В'ячеславом Пивоварником, звинуватив у вербуванні, сумнівається у причетності спецслужб Росії до його роботи. За даними СБУ, Пивоварник — замовник замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генерал-лейтенант Служби безпеки України Олександр Скіпальський, якого чоловік, назвавший себе В'ячеславом Пивоварником, звинуватив у вербуванні, сумнівається у причетності спецслужб Росії до його роботи. За даними СБУ, Пивоварник — замовник замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це Скіпальський повідомив у ефірі програми Громадського «Нині вже».

Він зазначив, що якби за роботою Пивоварника стояла якась конкретна російська спецслужба, то вони б врахували той факт, що Скіпальський вийшов на пенсію у 2008 році, а Пивоварник стверджує, що його вербували у 2010-му.

«Якщо вважати, що за ним стоїть якась конкретно російська спецслужба, то — я, знаючи все-таки її і маючи багато спільного в минулому по діяльності російських спецслужб — вони перш ніж називати моє прізвище, все-таки дату би перевірили, що на той час Скіпальский уже не працював і змістили б цю дату, або знайшли якийсь інший привід», — сказав Скіпальський.

Він вважає, що «замовник» замаху на Бабченка В'ячеслав Пивоварник може бути пов'язаним з українськими емігрантськими колами в Росії.

«Швидше за все, якщо він все таки контактує з українськими мігрантськими колами в Росії, то це така примітивна партизанщина, як можна назвати в тих інституціях, які курують Азаров, Олійник, які його, можливо, використовують», — сказав Скіпальський.

Ввечері 12 вересня на YouTube було оприлюднено відеозвернення чоловіка, який назвав себе В'ячеславом Пивоварником — фігурантом так званої «справи Бабченка».

На відео він розповів, що у 2010 році був завербований Службою безпеки, а організація замаху на журналіста Бабченка «була елементом спецоперації відомства». Він розповів, що за завданням СБУ проник у політичні та бізнесові кола Росії, а також мав завданням налагодити співпрацю з місцевими спецслужбами.

У Службі безпеки України наголосили, що заява у відеозверненні В’ячеслава Пивоварника, якого служба називає замовником замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка, «від початку і до кінця є повною маячнею».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це була спецоперація залякування»: підозрюваний організатор «убивства Бабченка» записав відеозвернення

Зазначимо, 11 вересня Бабченко повідомив про те, що його електронну пошту, акаунти в Twitter і LiveJournal зламали.

Пізніше канал «Росія 24» випустив сюжет, у якому показана нібито переписка Бабченка із Службою безпеки України. Зокрема у цій «переписці» журналіст вимагає від СБУ 20 тисяч доларів за участь в інсценуванні вбивства.

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

Президент Петро Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

 

 

 

Пов`язані новини