У Службі безпеки України наголосили, що заява у відеозверненні В’ячеслава Пивоварника, якого служба називає замовником замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка, «від початку і до кінця є повною маячнею».

У Службі безпеки України наголосили, що заява у відеозверненні В’ячеслава Пивоварника, якого служба називає замовником замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка, «від початку і до кінця є повною маячнею».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.

Нагадаємо, людина, яка називає себе Пивоварником, заявила, що організація замаху на Бабченка була «елементом спецоперації СБУ».

«По вмісту його виступу можемо сказати, що від початку до кінця — це повна маячня», — підкреслила речниця СБУ.

На запитання, чи на відео дійсно Пивоварник, Гітлянська відповіла, що ця людина схожа на нього, судячи з фотокарток, що вона бачила.

«Ви знаєте, я вам пропоную не розбирати по кісточках цей фейк, який, на моє власне переконання, сфабрикований від початку до кінця російськими спецслужбами, які таким чином намагаються хоч якось відмазатися, відбілитися від свого провалу. Це є спробою якось нівелювати той іміджевий удар, який нанесла служба по ФСБ, в черговий раз розкривши її злочинні наміри», — наголосила речниця СБУ.

Вона додала, що, за інформацією СБУ, зараз Пивоварник перебуває на території Росії.

«І з території РФ людина вільно розповідає, що вона агент СБУ. Вам не здається це дивним принаймні?», — сказала Гітлянська.

Раніше заяву Пивоварника спростувала прокуратура.

Ввечері 12 вересня на YouTube було оприлюднено відеозвернення чоловіка, який назвав себе В'ячеславом Пивоварником — фігурантом так званої «справи Бабченка».

На відео він розповів, що у 2010 році був завербований Службою безпеки, а організація замаху на журналіста Бабченка «була елементом спецоперації відомства». Він розповів, що за завданням СБУ проник у політичні та бізнесові кола Росії, а також мав завданням налагодити співпрацю з місцевими спецслужбами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це була спецоперація залякування»: підозрюваний організатор «убивства Бабченка» записав відеозвернення

Зазначимо, 11 вересня Бабченко повідомив про те, що його електронну пошту, акаунти в Twitter і LiveJournal зламали.

Пізніше канал «Росія 24» випустив сюжет, у якому показана нібито переписка Бабченка із Службою безпеки України. Зокрема у цій «переписці» журналіст вимагає від СБУ 20 тисяч доларів за участь в інсценуванні вбивства.

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

Президент Петро Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Поділитись: