Життя

Рішення Ради міжнародних експертів при відборі судів до Антикорупційного суду є вирішальним — ВККС

Життя/Рішення Ради міжнародних експертів при відборі судів до Антикорупційного суду є вирішальним — ВККС
Зберегти
Вигляд
Голоси членів Громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів Антикорупційного суду є вирішальними: не підтримані ГРМЕ кандидати автоматично вибувають з конкурсу.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка.

«Якщо чотири з шести членів Громадської ради міжнародних експертів не бачать далі кандидата як потенційного кандидата на посаду, вони мають право, винісши його кандидатуру на спеціальне спільне засідання і не проголосувавши трьома голосами «за» такого кандидата, вони можуть припинити участь будь-якого кандидата в конкурсі», — наголосив він.

Щотка розповів, що ГРМЕ складається з шести «дуже серйозних джентльменів і леді», рішення яких є вирішальним.

«Ця кількість голосів є вирішальною. Як би не голосувала Вища кваліфікаційна комісія, чотирьох голосів (ГРМЕ — ред.) «проти» достатньо, аби припинити участь у конкурсі будь-якого кандидата», — заявив він.

Також Щотка зазначив, що ВККС та ГРМЕ «якісно готуються до спільної співпраці».

«Є вже секретаріат, який буде забезпечувати роботу Громадської ради міжнародних експертів. Ми надаємо своє приміщення, щоби їм було зручно працювати», — резюмував він.

Нагадаємо, до складу Громадської ради міжнародних експертів увійшли четверо суддів та двоє прокурорів: Аурелійус Гутаускас, Флемінг Сі Денкер,Тед Зажечни, Мір’яна Лазарова Трайковська, Лорна Харріс, Сер Ентоні Хупер. Двоє експертів із Великобританії, решта із Литви, Канади, Данії та Македонії.

Нагадаємо, 12 листопа у Києві Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала оцінювання претендентів на суддів Антикорупційного суду та другий конкурс на суддів до Верховного Суду.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

13 листопада почався другий етап оцінювання кандидатів до Антикорупційного та Верховного суду

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини