Світ / Сусідні країни

Російська омбудсмен відвідала поранених українських моряків: Без скарг, лікування дає позитивну динаміку

Instagram Тетяни Москалькової
Світ/Сусідні країни/Російська омбудсмен відвідала поранених українських моряків: Без скарг, лікування дає позитивну динаміку
Зберегти
Вигляд
Російська омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала поранених унаслідок обстрілу російськими прикордонниками в Керченській протоці українських моряків.

Москалькова зазначила, що проговорила з моряками близько двох годин. Вони не скаржилися на умови утримання.

За словами омбудсмена, їх утримують «у просторих, чистих камерах з великими вікнами».

Щодо стану здоров'я Москалькова повідомила про позитивну динаміку після лікування.

«Ув'язнених забезпечують посиленим харчуванням, вони мають змогу відкрити рахунки та купувати додаткові продукти. Вони мають доступ до великої бібліотеки й кожен обрав, отримав літературу за смаком. Кожен з них вже листується електронною поштою з близькими», — написала Москалькова.

6 грудня троє поранених українських моряків, яких лікують у російському ізоляторі «Матроська тиша» після обстрілу прикордонниками у Керченській протоці, отримали листи від батьків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Пов`язані новини