Аркадій Бабченко під час інтерв'ю у Києві, 27 червня 2018 року
Фото:

EPA-EFE/VALENTYN OGIRENKO/POOL

Федеральна служба з фінансового моніторингу Росії внесла до переліку терористів та екстремістів журналіста Аркадія Бабченка, який покинув РФ у 2017 році.

Про це повідомляє російський «Интерфакс».

Ім’я журналіста з’явилося у реєстрі в четвер, 9 червня. Про причини такого рішення не повідомляють. 

Нагадаємо, у травні 2018 року, за даними СБУ, смерть журналіста Аркадія Бабченка була інсценована, оскільки на нього готувався замах.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Організатор замаху Борис Герман, за даними слідства, найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру. У вересня 2018-го чоловік, який назвав себе організатором замаху на Аркадія Бабченка В'ячеславом Пивоварником, записав відеозвернення українською мовою, в якому сказав, що його завербувала українська служба безпеки ще у 2010 році. За його словами, замах на російського журналіста — це «спецоперація із залякування журналістів». 18 грудня чоловік записав нове відеозвернення. Він заявив, що на суд не приїде і найняв адвоката.

15 червня 2018 року СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

У листопаді 2019 року апеляційний суд Києва звільнив з в’язниці підприємця Бориса Германа, засудженого за організацію «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Поділитись: