Політика

СБУ допитала 12 священиків Рівненської єпархії УПЦ Московського патріархату

Інтерфакс-Україна
Політика/СБУ допитала 12 священиків Рівненської єпархії УПЦ Московського патріархату
Зберегти
Вигляд
Служба безпеки у Рівненській області допитала 12 священиків місцевих єпархій УПЦ Московського патріархату.

Допит проводили в межах двох кримінальних справ — за статтею про державну зраду та про розпалювання релігійної ворожнечі.

В СБУ пояснили, що священики є свідками у справі.

У Рівненській єпархії повідомили, що загалом на допит викликали 14 священиків — 13 від них і ще один від Сарненсько-Поліської єпархії.

Як пояснили у церкві, справа стосується брошур, які на думку слідства, можуть загрожувати суверенітету України.

«Вони (брошури – ред.) дають правильну оцінку на деякі речі відносно православ’я. Але вони взяли їх за основу та інкримінують це, як розпалювання релігійної ворожнечі. З нашої єпархії Службою безпеки були викликані, окрім благочинних, практично всі священики, які відповідають за збереження православ’я, або активно себе проявляють у відстоюванні наших православних храмів», — повідомили у церкві та додали, що в СБУ на священиків не тиснули.

1 грудня в управліннях Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП заявили про масові виклики священиків на допит.

3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

Українська православна церква Московського патріархату заявила про наміри звертатися до світової спільноти щодо обшуків, які у єпархіальних управліннях, храмах та помешканнях священнослужителів церкви провели працівники Служби безпеки України.

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

Президент Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Більше про:
# томос
# УПЦ МП
Пов`язані новини