Собор Української православної церкви Київського патріархату збереться напередодні Об'єднавчого собору — 13 грудня.

Таке рішення ухвалили на засіданні Синоду 6 грудня.

«Керуючись Статутом про управління УПЦ Київського Патріархату — скликати 13 грудня 2018 року в Києві Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату», — йдеться в журналі за результатами засідання Синоду.

Керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook зазначив, що собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та безпосередньо ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року.

Зокрема, 13 грудня мають обговорити процедуру висунення кандидатур на предстоятеля єдиної помісної автокефальної церкви.

В КП зазначають, що кожен кандидат під час висунення повинен отримати «відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів собору». Один член собору може проголосувати лише за одного кандидата.

Зазначається, що один член собору може висловити підтримку лише одному кандидату, а загальна кількість кандидатур визначиться за підсумками процедури висунення. 

Об’єднавчий собор, який має проголосити створення Автокефальної помісної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року у Софії Київській.

Раніше радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко зазначав, що отримання томосу Україною — питання кількох тижнів.

Також Павленко заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій вручить томос про автокефалію обраному патріарху єдиної Української церкви, а до того його текст не буде опублікований.

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: