УКРАЇНА

Справа Бабченка: Чоловіків, яких нібито тренували вчиняти теракти в Україні, визнали свідками — адвокат

13 вересня, 2018 23:08
УКРАЇНА/Справа Бабченка: Чоловіків, яких нібито тренували вчиняти теракти в Україні, визнали свідками — адвокат
Зберегти
Вигляд
Двоє чоловіків, яких, за версією слідства, організував для здійснення терактів один із підозрюваних у справі журналіста Аркадія Бабченка Тарас Стельмашенко, мають статус свідків у справі.

Двоє чоловіків, яких, за версією слідства, організував для здійснення терактів один із підозрюваних у справі журналіста Аркадія Бабченка Тарас Стельмашенко, мають статус свідків у справі.

Про це в ефірі програми «Громадское» повідомив адвокат Стельмашенка Олег Юрченко.

За його словами, Стельмашенко оголошено підозру за декількома пунктами, зокрема за зберігання зброї і за підготовку до здійснення терактів в Україні. Завдання здійснювати теракти йому нібито дав В'ячеслав Пивоварник, якого слідство називає організатором замаху на Бабченка.

Юрченко зазначив, що в частині підготовки терактів слідство стверджує, що існують групи, організовані Стельмашенком, і він з їх учасниками їздив до Ростова для інструктажу від російських спецслужб.

«В частині підозри Стельмашенку так і звучить про те, що він організував якихось людей, які не мають статусу підозрюваних, хоча були затримані разом із ним, і поїхав разом із ними до Ростова-на-Дону, де пройшов інструктаж для того, щоби готувати та здійснювати терористичні акти. Була якась зустріч, на якій, за версією слідства, були присутні представники ФСБ, які інструктували Тараса Стельмашенка і ще двох людей щодо зовнішнього спостереження, особливості роботи, на скільки я пам’ятаю, якихось GPS-датчиків, і далі приписка — з метою підготовки здійснення терактів», — розповів він.

Адвокат пояснив, що йдеться про двох знайомих Стельмашенка, які дійсно їздили із ним до Ростова. Але, як стверджують і сам Стельмашенко, і його знайомі, вони поїхали до РФ для зустрічі з охоронною фірмою для інструктажу, бо самі працюють у сфері охорони. Підготовку до здійснення терактів вони відкидають.

Юрченко наголосив, що ці двоє чоловіків є не підозрюваними у справі, а свідками, тоді як у підозрі Стельмашенку йдеться, що він організував їх з метою здійснення терактів.

«Якщо ми відійдемо від формальностей, такі свідки повинні були би напевне слово у слово підтвердити підозру, яка на сьогодні пред’явлена нашому клієнту, але вони цього не зробили. Вони підтвердили тільки факт поїздки до Ростова-на-Дону», — резюмував адвокат.

Ввечері 12 вересня на YouTube було оприлюднено відеозвернення чоловіка, який назвав себе В'ячеславом Пивоварником — фігурантом так званої «справи Бабченка».

На відео він розповів, що у 2010 році був завербований Службою безпеки, а організація замаху на журналіста Бабченка «була елементом спецоперації відомства». Він розповів, що за завданням СБУ проник у політичні та бізнесові кола Росії, а також мав завданням налагодити співпрацю з місцевими спецслужбами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це була спецоперація залякування»: підозрюваний організатор «убивства Бабченка» записав відеозвернення

СБУ цю заяву спростувала, назвавши «від початку і до кінця є повною маячнею».

Зазначимо, 11 вересня Бабченко повідомив про те, що його електронну пошту, акаунти в Twitter і LiveJournal зламали.

Пізніше канал «Росія 24» випустив сюжет, у якому показана нібито переписка Бабченка із Службою безпеки України. Зокрема у цій «переписці» журналіст вимагає від СБУ 20 тисяч доларів за участь в інсценуванні вбивства.

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

Президент Петро Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини