УКРАЇНА

США закликали Україну схвалити закон про Антикорупційний суд за умовою МВФ

6 червня, 2018 13:41
УКРАЇНА/США закликали Україну схвалити закон про Антикорупційний суд за умовою МВФ
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати закликали українську владу якнайшвидше схвалити створення Антикорупційного суду.

Сполучені Штати закликали уряд України здійснити реформи, які ставились за мету під час Революції Гідності: припинення корупції, економічне зростання і європейська інтеграція. Зокрема, США закликали українську владу якнайшвидше схвалити створення Антикорупційного суду.

Про це йдеться у повідомленні Держдепартаменту США.

«Створення справді незалежного суду по боротьбі з корупцією - це найважливіший, негайний крок, який уряд може вжити для задоволення цих вимог і відкинути корупцію, яка продовжує загрожувати національній безпеці, процвітанню і демократичному розвитку України»,  — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що США повністю підтримують Міжнародний валютний фонд (МВФ), який визначить, чи відповідає новий закон про Антикорупційний суд зобов'язанням України в рамках програми МВФ.

«Ми згодні з МВФ в тому, що будь-яке законодавство, яке встановлює суд по боротьбі з корупцією, має включати центральну роль ради міжнародних експертів в забезпеченні добору кваліфікованих суддів», — наголосили у Держдепі.

У США наголосили, що закон про Антикорупційний суд має задовольняти вимоги МВФ, який забезпечує «істотну фінансову підтримку українському уряду».

«Тому ми закликаємо український уряд обговорити відповідні законодавчі пропозиції безпосередньо з МВФ і прийняти законопроект, який відповідає вимогам МВФ», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, 5 червня депутати Верховної Ради розглянули 1656 правок до законопроекту про Антикорупційний суд.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 4-го червня повідомив, що у разі, якщо депутати не проголосують за законопроект про створення незалежного антикорупційного суду, він піде у відставку. 

У Міжнародному валютному фонді наполягали на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за винятком 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

На противагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини