Посли країн «Великої сімки» закликали Верховну Раду ухвалити закон про Антиконституційний суд.

Посли країн «Великої сімки» закликали Верховну Раду ухвалити закон про Антиконституційний суд.

Про це повідомляється у Twitter канадського головування у групі країн G7.

«Посли країн «Великої сімки» закликають Верховну Раду прийняти закон для створення незалежного Вищого антикорупційного суду, якому довірятимуть громадяни», — йдеться у заяві.


Також у Великій сімці зазначили, що «підтримують позицію Міжнародного валютного фонду в цьому питанні та щодо відповідності ключових положень закону умовам МВФ. Антикорупційний суд має бути невіддільною частиною антикорупційних зусиль України».

На думку послів панель експертів має відігравати центральну роль в обранні кваліфікованих суддів.

Нагадаємо, США закликали українську владу якнайшвидше схвалити створення Антикорупційного суду.

5 червня депутати Верховної Ради розглянули 1656 правок до законопроекту про Антикорупційний суд.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 4-го червня повідомив, що у разі, якщо депутати не проголосують за законопроект про створення незалежного антикорупційного суду, він піде у відставку. 

У Міжнародному валютному фонді наполягали на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за винятком 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

На противагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: