УКРАЇНА

В Євросоюзі звинуватили ГПУ в перешкоджанні роботі НАБУ

5 грудня, 2017 23:27
УКРАЇНА/В Євросоюзі звинуватили ГПУ в перешкоджанні роботі НАБУ
Зберегти
Вигляд
Європейська служба зовнішніх дій звинуватила українську Генпрокуратуру в перешкоджанні роботі Національного антикорупційного бюро.

Європейська служба зовнішніх дій звинуватила українську Генпрокуратуру в перешкоджанні роботі Національного антикорупційного бюро.

Про це йдеться у заяві за підписом спікера Майї Косьянчич щодо ситуації в сфері боротьби з корупцією в Україні, опублікованій на сайті відомства.

«Публічне розкриття розслідування корупції з боку Генеральної прокуратури значно ослаблює здатність Національного антикорупційного бюро України ефективно проводити розслідування і підриває довіру громадськості до ефективної боротьби з корупцією», — йдеться в заяві.

У Брюсселі нагадали, що боротьба з корупцією є ключовим елементом розвитку відносин України та ЄС.

У вівторок, 5 грудня, Генпрокуратура повідомила про підозру ще двом співробітникам Національного антикорупційного бюро.

Раніше НАБУ спростувало низку заяв генпрокурора Луценка щодо спецоперацій

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

29 листопада в Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступникові голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: у Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції в Міграційній службі. Водночас повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв’язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Луценко пізніше також заявив, що агентів Національного антикорупційного бюро під прикриттям набрали на роботу з порушенням закону. НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу».

4 грудня двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ порушила закон при оприлюдненні даних агентів НАБУ — Transparency International Ukraine

Пов`язані новини