Співробітники консульства України в Москві направили офіційні запити до МЗС Російської Федерації та до адміністрацій слідчих ізоляторів «Лефортово» та «Матросская тишина» щодо можливості відвідати консулом українських моряків, утримуваних в РФ. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Отримала інформацію від консульства України у Москві про те, що його співробітники направили офіційні запити до МЗС Російської Федерації та до адміністрацій слідчих ізоляторів «Лефортово» та «Матросская тишина» щодо можливості відвідати українським консулом наших військовополонених, в тому числі, поранених. Про надходження відповіді повідомлю негайно», — зазначила вона.

Денісова додала, що вранці 4 грудня консульські співробітники будуть з’ясовувати інформацію щодо внутрішньотюремних рахунків, які начебто відкриті для українських моряків, та про порядок переведення на них коштів.

«Про що родинам військовополонених буде повідомлено окремо», — додала Денісова. 

Вранці 3 грудня українським морякам у СІЗО Москви привезли речі, зібрані для них у Криму.

Раніше Денісова зазначила, що статус українських моряків як військовополонених не дозволяє обмінювати їх на злочинців.

27 листопада омбудсмен анексованого Криму від РФ зустрілася з українськими моряками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки.

Шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових. 28 листопада в анексованому Криму «суд» взяв під варту на два місяці 9 українських моряків — арештовані усі 24 українці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

Поділитись: