«Я можу тільки посприяти, щоб вас не кривдили» — омбудсмен Криму від РФ зустрілася з українськими моряками

Уповноважена з прав людини в анексованому Криму від Людмила Лубіна зустрілася в суді в Сімферополі з декількома українськими моряками, яких захопили унаслідок атаки Росії на три українські судна в Керченській протоці. Про це повідомляє «Кримінформ».

«Дуже хвилюються ваші рідні, близькі, вся Україна на вухах стоїть. Я можу тільки посприяти правильному утриманню вас під вартою, щоб вас там не кривдили», - сказала Лубіна на зустрічі з членом екіпажу буксира «Яни Капу» Віктором Беспальченком.

На запитання, чи є у нього будь-які претензії, він відповів «ні». Така ж сама відповідь була й на питання, чи застосовували стосовно нього фізичні методи впливу і тортури.

Під час розмови затриманий моряк розповів, що не знав про порушення судном держкордону.

«Я тільки знав, що буксир потрібно було в Маріуполь відвести. Ми ж — рядовий склад», — зазначив Беспальченко.

Підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжні заходи українським морякам, яких захопили під час атаки українських суден у районі Керченської протоки. Дванадцятьох залишили під вартою до 25 січня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці.

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде