Усі учасники об’єднавчого собору, де оберуть главу нової української церкви та визначать статут нової церкви, отримали запрошення. Про це Вселенський патріархат повідомив президента України Петра Порошенка, повідомив під час прес-конференції радник президента Ростислав Павленко.

Він підтвердив, що у порядку денному — створення об’єднаної церкви, ухвалення статуту і голосування за предстоятеля, який отримає з рук Вселенського патріарха томос про автокефалію.

«Екзархи представлять українським архієреям до обговорення текст пропозицій до статуту. Синодом такі пропозиції сформульовані, вони базуються на позиціях томоса і спрямовані на те, щоб томос був вшитий в тіло статуту незалежної церкви. Статут ухвалюється архієреями українських церков. Тож, цей документ буде представлений до обговорення. Думаю, що українських архієреїв чекають дуже насичені передсоборні дні», — зазначив Павленко.

Він також наголосив, що питання про кандидатів на посаду глави нової церкви та як буде церква керуватися — «це є речі, які вирішує церква».

Також Павленко уточнив, що роль запрошених представників УПЦ МП така сама, як представників інших церков. Наостанок, радник президента зазначив, що тривалість засідання об’єднавчого собору залежитиме від ступеня підготовки статуту.

В АП знову наголосили, що в Україні буде створена незалежна церква, визнана Вселенським патріархатом. Таких церков в світі нині є 14. 

Раніше єпископ УПЦ МП розповів, як відбуватиметься об’єднавчий собор.

Об’єднавчий собор, який має проголосити створення Автокефальної помісної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року у Софії Київській, повідомив раніше президент України Петро Порошенко.

Раніше радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко зазначав, що отримання томосу Україною — питання кількох тижнів.

Також Павленко заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій вручить томос про автокефалію обраному патріарху єдиної Української церкви, а до того його текст не буде опублікований.

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile