Життя

Єпископ УПЦ МП розповів, як відбуватиметься об’єднавчий собор

Життя/Єпископ УПЦ МП розповів, як відбуватиметься об’єднавчий собор
Зберегти
Вигляд
15 грудня в Києві відбудеться об’єднавчий собор, де оберуть предстоятеля нової української помісної церкви. Єпископ Української православної церкви Московського патріархату Олександр Драбинко опублікував лист-запрошення, в якому розкриваються подробиці зустрічі.

У листі ідеться, що єпископ може взяти на собор одного клірика, одного монаха чи мирянина, які матимуть право голосу.

«Запрошуємо Ваше Високопреосвященство взяти участь разом з одним кліриком і одним монахом чи мирянином, кожен з котрих матиме право голосу, для формування бюлетеня з трьох кандидатів в об’єднавчому Соборі в історичній церкві Премудрості Божої (Святої Софії) в Києві, в суботу, 15 грудня 2018 року для встановлення Статуту та канонічного обрання предстоятеля Автокефальної Православної Церкви в Україні, як попередньо було вирішено», — ідеться в листі Вселенської Патріархії.

Собор відбуватиметься під головуванням представника Константинополя митрополита Емануїла.

«Собор буде скликаний під головуванням нашого спеціально призначеного екзарха, Високопреосвященного митрополита Гальського Емануїла, котрий вестиме процес вищезгаданого Собору у співпраці з нашими екзархами в Україні та в почесній присутності Високодостойного Петра Порошенка, президента Вашої країни», — сказано в запрошенні.

В Адміністрації президента усі учасники об’єднавчого собору, де оберуть главу нової української церкви, отримали запрошення.

Раніше єпископ УПЦ МП розповів, як відбуватиметься об’єднавчий собор. Також відомо, що Філарет не змагатиметься за престол об'єднаної церкви.

Об’єднавчий собор, який має проголосити створення Автокефальної помісної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року у Софії Київській, повідомив раніше президент України Петро Порошенко.

Раніше радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко зазначав, що отримання томосу Україною — питання кількох тижнів.

Також Павленко заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій вручить томос про автокефалію обраному патріарху єдиної Української церкви, а до того його текст не буде опублікований.

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини