УКРАЇНА

Уряд просить НБУ спростити розрахунки Нафтогазу

28 березня, 2018 15:54
УКРАЇНА/Уряд просить НБУ спростити розрахунки Нафтогазу
Зберегти
Вигляд
Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів направив лист до Нацбанку з проханням надати Нафтогазу індивідуальну валютну ліцензію.

Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів направив лист до Національного банку України з проханням надати Нафтогазу індивідуальну валютну ліцензію.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Зокрема індивідуальна ліцензія необхідна Нафтогазу для спрощення процесу отримання валютної виручки в обхід існуючих обмежень та банківських установ.

«Також перший віце-прем’єр-міністр попросив НБУ надати дозвіл Нафтогазу не здійснювати обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті, що надійшли з-за кордону, якщо ці кошти мають бути повернені компанією на користь Газпрому», — йдеться у повідомленні.

Нещодавно стало відомо, що Газпром відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

Раніше повідомлялося, що Газпром і Нафтогаз готуються до офіційного розірвання контрактів.

У Нафтогазі заявляли, що не планують розривати контракти з Газпромом, а глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом і Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Більше про:
# Газпром
# НБУ
Пов`язані новини