Всі святині на місці: у Почаївській лаврі провели ревізію
У середу, 5 грудня, Кременецько—Почаївський державний історико—архітектурний заповідник перевірив наявність «експонатів», згідно реєстру 60—х років, на території Почаївської Лаври на Тернопільщині. Про це повідомляє Інформаційно—просвітницький відділ УПЦ.
Зазначається, що перевірку наявності зареєстрованих «експонатів» звершила комісія заповідника, згідно опису радянського періоду.
Ревізію здійснювали в Успенському соборі, Троїцькому соборі, монастирських келіях, архієрейських будинках, дзвіницях і надбрамному корпусі.
«У результаті перевірки всі святині виявилися на місті», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Міністерство юстиції України забрало в УПЦ МП право користуватися Почаївською лаврою на Тернопільщині.
Після цього Російська православна церква заявила, що на Українську православну церкву Московського патріархату нібито почався «масштабний тиск».
В УПЦ Московського патріархату заявили, що планують подавати позов через позбавлення права на користування споруди Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині.
29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.
Президент Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: