УКРАЇНА

Якщо РФ не пояснить отруєння Скрипаля, будемо вважати це застосуванням сили проти Британії — посол

13 березня, 2018 18:24
УКРАЇНА/Якщо РФ не пояснить отруєння Скрипаля, будемо вважати це застосуванням сили проти Британії — посол
Зберегти
Вигляд
Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф заявила, що вимога британської сторони пояснити отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля наразі в силі. Британія чекатиме відповіді російської держави і якщо такої не буде, вважатиме отруєння шпигуна — «використанням сили російською державою проти Британії».

Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф заявила, що вимога британської сторони пояснити отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля наразі в силі і Британія чекатиме відповіді російської держави. Якщо такої не буде, країна вважатиме отруєння шпигуна — «використанням сили російською державою проти Британії».

Про це йдеться у блозі Джудіт Гоф на сайті «Української правди».

За словами Гоф, експерти ідентифікували речовину, якою отруїли Скрипаля, і вважають, що це сполука під назвою «Новичок».

«Росія раніше синтезувала цю хімічну сполуку та могла б робити це зараз. Враховуючи це, а також наш аналіз фактів державних вбивств, здійснених Росією, та її переконання, що перебіжчики є виправданою мішенню, змусило нас дійти висновку про високу ймовірність відповідальності Росії», — пояснила вона.

Гоф зазначила, що влада Британії допускає лише 2 сценарії отруєння Скрипаля: або влада РФ здійснила замах на вбивство на британській землі, або влада РФ втратила контроль над зберіганням і розповсюдженням «Новичка» і сполука потрапила в руки інших осіб.

Посол нагадала про вимогу Британії, аби Росія до опівночі 13 березня надала пояснення Британії та Організації із заборони хімічної зброї про те, яким чином вона втратила контроль над запасами речовини.

«За відсутності задовільної відповіді з боку Росії уряд Сполученого Королівства буде вважати інцидент у Солсбері замахом на вбивство, спонсорованим державою, на британській території з використанням забороненої зброї у порушення Конвенції про хімічну зброю та міжнародного права. Словом, незаконним використанням сили російською державою проти Великої Британії », — наголосила вона.

Гоф також вказала, що отруєння Скрипаля «цілком вкладається у загальну канву російської агресії, з якою Україна надто добре знайома».

«В Криму, на Донбасі, а тепер, здається, і в Солсбері Росія систематично руйнує основи міжнародного правопорядку. Дії Росії в Україні та у Великій Британії становлять серйозну загрозу не тільки для наших обох країн, але й для всього законослухняного міжнародного співтовариства», — підкреслила посол.

Нагадаємо, 12 березня, виступаючи перед британськими депутатами, прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що Росія «імовірно несе відповідальність» за отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Мей дала Росії 36 годин на роз'яснення «як речовина, використана проти Сергія Скрипаля та його дочки, потрапила до Британії».

14 березня британський уряд детально розгляне відповідь російської держави, і якщо вона не заслуговуватиме на довіру, застосує санкції проти Росії.

У Держдепі США підтримали заяву Великої Британії та припустили, що до отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля причетна Росія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

12 березня Путін уперше прокоментував отруєння розвідника Скрипаля. Раніше від імені Кремля заяви щодо справи Скрипаля робив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова назвала «цирковим шоу в британському парламенті» заяву Терези Мей про ймовірну причетність Росії до отруєння Скрипаля. 

Раніше повідомлялося, що через отруєння Скрипаля Британія може запровадити власний «Список Магнітського» проти чиновників РФ.

Внаслідок отруєння російського розвідника Сергія Скрипаля в місті Солсбері, Вілтшир, у Великій Британії постраждала 21 людина. Скрипаль та його донька перебувають у комі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Раніше поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Зі свого боку британська вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння екс-розвідника Скрипаля: вдова Литвиненка закликала влади країн убезпечити політичних емігрантів

Пов`язані новини