Кількість студентів з України в Польщі зросла з 10 тисяч до понад 35 тисяч осіб за три останні роки, серед причин називають простий вступ та дешеве проживання.

Кількість українських студентів у Польщі зросла з 10 тисяч до понад 35 тисяч осіб за три останні роки. Серед причин навчання в Польщі українські студенти називають менші витрати на життя, легший вступ і легшу можливість знайти роботу за спеціальністю.

Про це повідомляє «Польське радіо» з посиланням на польський Інститут публічних справ.

Згідно з результатами опитування студентів щодо причин навчання в Польщі, українські студенти вказали:

  • нижчі витрати на життя, ніж в інших країнах;
  • існує перспектива навчання без оплати чи з пільгами в оплаті;
  • можна легше потрапити на навчання;
  • існує можливість після закінчення вишу знайти роботу за спеціальністю.

А також те, що в конкретному відділі чи у конретній вищій школі «добра якість освіти».

29% опитуваних заявили, що після закінчення планують переїхати до іншої країни, 28% хочуть лишитися в Польщі і лише 9% збираються повернутись до України. Ще 26% студентів не визначилися.

Ті, хто планує залишитися в Польщі, аргументують своє рішення кращими умовами життя та працевлаштування, ніж на батьківщині.

Нагадаємо, раніше посол України у Польщі Андрій Дещиця заявив, що у Польщі навчається близько 40 тисяч українських студентів, з яких лише 5-10% планують повернутися після навчання до України.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше стало відомо, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

За даними Мінсоцполітики України, до 9 мільйонів українців виїжджають на сезонні заробітки закордон. При цьому ще понад 3,2 мільйони працюють та проживають закордоном на постійній основі.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, що з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: