Коронавірус із Китаю: лікарі з Таїланду розповіли про успішне лікування хворих
Працівники лікарні Раджавіті в столиці Таїланду Бангкоку помітили, що стан заражених новим коронавірусом пацієнтів значно покращувався після одночасного прийому ліків від ВІЛ та грипу.
Як повідомляє Reuters, про це лікарі закладу повідомили журналістам у неділю, 2 лютого.
Зазначається, що після прийому препарату проти ВІЛ «Лопінавір/Ритонавір» та великих доз озельтамівіру, призначеного для лікування грипу, стан хворих значно покращувався протягом 48 годин. Серед них була й 70-річна китаянка з Уханю, в якої 10 днів поспіль фіксували коронавірус.
Представниця лікарні Раджавіті наголосила в коментарі журналістам, що вони ще не мають остаточного методу лікування коронавірусу.
«Стан (70-річної жінки — ред.) задовільний, але нам потрібні додаткові дослідження, аби визначити, чи може цей варіант лікування бути стандартним», — додала вона.
Поки що поєднання ліків від ВІЛ та грипу будуть застосовувати для лікування заражених коронавірусом у тяжкому стані.
У Таїланді всього зафіксували 19 випадків зараження новим китайським коронавірусом. Вісім хворих уже вилікувалися.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, в Китаї від коронавірусу померли 304 людини, більш як 13800 людей інфіковані. Один випадок смерті зафіксували за межами Китаю.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
- У Китаї 328 людей, які раніше були інфіковані коронавірусом, виписали з лікарень після одужання.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.