Спалах коронавірусу в Китаї: ВООЗ оголосила міжнародний надзвичайний стан

Всесвітня організації охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан міжнародного рівня через поширення коронавірусу з Китаю, який вже забрав життя 170 людей.

Про це за підсумками засідання надзвичайного комітету ВООЗ оголосив глава організації Тедрос Аданом Гебреєсус.

За його словами, у ВООЗ немає сумнівів у здатності Китаю стримати поширення вірусу.

«Головна причина (оголошення надзвичайного стану — ред.) — не через те, що відбувається в Китаї, а через те, що відбувається в інших країнах. Наше головне занепокоєння — що вірус може проникнути в країни зі слабкою системою охорони здоров'я», — сказав очільник організації.

Гебреєсус розповів, що усі 170 смертельних випадків зафіксовано в Китаї, лише у чотирьох інших країнах (Японія, Німеччина, США та В’єтнам) зафіксовані випадки передачі вірусу від людини до людини — здебільшого це пов’язано з подорожуючими з Уханя.

Глава ВООЗ також повідомив, що станом на зараз у світі підтверджено 7834 випадків зараження новим коронавірусом, з яких 7736 — у Китаї.

Водночас Гебреєсус зазначив, що поки немає підстав обмежувати транскордонні перевезення чи подорожі.

Крім цього, ВООЗ закликає країни світу:

  • підтримувати країни зі слабкою системою охорони здоров'я
  • прискорити розробку вакцини
  • боротися з чутками й дезінформацією
  • переглянути свої плани із запобігання поширенню хвороб
  • обмінюватися даними й інформацією з ВООЗ та іншими країнами

Загалом організація закликала світ до спільної роботи «в дусі солідарності й співпраці».

Глава надзвичайного комітету ВООЗ Дідьє Хусін пояснив, чому організація вирішила оголосити режим надзвичайного стану міжнародного масштабу:

  • зростання кількості випадків захворювання в Китаї;
  • зростання кількості випадків захворювання в усьому світі;
  • той факт, що деякі країни вжили сумнівних заходів щодо транскордонної подорожі.

Востаннє ВООЗ оголошувала надзвичайний стан у 2019 році під час спалаху вірусу Еболи. Тоді в Конго від нього померли понад дві тисячі людей. Раніше до таких заходів вдавалися і під час епідемії свинячого грипу у 2009 році, спалаху поліомієліту та Еболи у 2014-му і вірусу Зіка — у 2016-му.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.