В аеропорту «Бориспіль» приземлився літак рейсу PQ314 компанії SkyUp Airlines, який евакуював українців з китайського острова Хайнань.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske з місця події.

Так, з популярного у туристів міста Санья додому повернули 158 українців. Туроператор «Join UP!» повертає своїх клієнтів з Китаю: для когось це екстрене повернення, а для когось — планове. 

Вони розповіли, що на острові немає паніки через розповсюдження коронавірусу у Китаї, хоча люди ходять у масках та викупили більшість товарів з аптек та магазинів.

Після прибуття до Борисполя у всіх пасажирів літака виміряли температуру, однак інших перевірок не проводили. Раніше в Міністерстві охорони здоров’я вже говорили про це, уточнивши, що інші перевірки не потрібні.

Туристи, з якими вдалося поговорити, залишились задоволеними поїздкою та не бачили приводів для паніки. 

Деяких здивувало, що після повернення в них лише виміряли температуру, а лікар, який це робив, навіть не був у масці, хоча очікували «людину в скафандрі».

Також туристи зазначили, що рейс для евакуації не особливо відрізнявся від звичайного.

Попри відсутність паніки, парки на острові Хайнань закрили, а екскурсії скасували. Крім того, ціни в регіоні зросли.

Нагадаємо, за останніми даними, від китайського коронавірусу померли 170 людей, понад 7 тисяч інфіковані.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: