У Житомирі підняли прапор Військово-морських сил на підтримку полонених моряків

Над Житомирською міською радою підняли прапор Військово—морських сил Збройних сил України на підтримку полонених Росією моряків.

«Сьогодні, 7 грудня, над Житомирською міською радою підняли прапор Військово-Морських Сил України на підтримку 24 українських моряків, незаконно затриманих 25 листопада 2018 року біля Керченської протоки», — зазначили в міськраді.

Прапор України, Житомира та Військово-морських сил ЗСУ над міською радою містаЖитомирська міська рада

6 грудня російська омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала поранених унаслідок обстрілу російськими прикордонниками в Керченській протоці українських моряків. За словами омбудсмена, моряків утримують «у просторих, чистих камерах з великими вікнами», а динаміка здоров'я йде на покращення.

6 грудня троє поранених українських моряків, яких лікують у російському ізоляторі «Матроська тиша» після обстрілу прикордонниками у Керченській протоці, отримали листи від батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.