Уряд затвердив план, яким хоче запобігти занесенню в Україну китайського коронавірусу
Кабінет міністрів під час позачергового засідання затвердив План запобігання занесенню і поширенню на території України нового коронавірусу з Китаю. Також розробляють плани на регіональному рівні для окремих областей.
Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Зокрема, лікарні у регіонах повинні підготуватися до можливого випадку захворювання, визначити потребу в ліках та обладнанні.
Також уряд зобов'язав провести навчання в медичних закладах «щодо готовності прийняти потенційних хворих». Міністерство охорони здоров’я має проконтролювати весь процес та допомогти методологічно.
Також урядові відомства рекомендують тимчасово утриматися від туристичних і ділових поїздок до провінції Хубей та міста Ухань, де найбільший ризик зараження, а також, за можливості, відкласти свої подорожі до інших територій Китаю.
Також повідомляють, що для китайських студентів, які навчаються в Україні, продовжили канікули.
«Уряд також встановив режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту. Усі відповідні служби готові до оперативної мобілізації», — додав Гончарук.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
- У Китаї 328 людей, які раніше були інфіковані коронавірусом, виписали з лікарень після одужання.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.