Ватикан надіслав Китаю сотні тисяч респіраторів для захисту від коронавірусу
Ватикан направив до Китаю сотні тисяч респіраторів, аби допомогти країні боротися з епідемією коронавірусу, яка забрала життя понад 350 людей.
Про це повідомляє Vatican News.
Зазначається, що респіратори направлять до провінцій Хубей, Чжецзян і Фуцзянь, які найбільше постраждали від коронавірусу.
Раніше повідомлялося, що країни-члени Євросоюзу зібрали 12 тонн засобів медичного захисту, які передали Китаю для допомоги в боротьбі з поширенням нового коронавірусу.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, він коронавірусу померли 362 людини, кількість хворих перевищила 17 тисяч.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
- У Китаї 328 людей, які раніше були інфіковані коронавірусом, виписали з лікарень після одужання.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.