Центр системології та проєктування імені Джона Гопкінса представив онлайн-мапу, де в режимі реального часу відстежується поширення нового коронавірусу, який вперше виявили в китайському місті Ухань.

Про це повідомляється на сайті Центру.

«Ми створили цей сервіс, оскільки, на нашу думку, громадськості важливо мати розуміння актуальної ситуації зі спалахом вірусу за рахунок прозорих джерел даних, — пояснила професорка цивільного проєктування Лорен Ґарднер. — Для дослідників ці дані стануть ще ціннішими, адже ми продовжимо їх збирати й далі», — йдеться у повідомленні.

Сервіс доступний за посиланням.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile