Дружина російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, вбивство якого замовили, розповіла про спецоперацію щодо інсценування смерті чоловіка.

Дружина російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, вбивство якого замовили, розповіла про спецоперацію щодо інсценування смерті чоловіка.

Про це дружина Ольга розповіла в першому інтерв’ю після спецоперації ізраїльському виданню Newsru.co.il.

Через місяць після спецоперації вона з чоловіком живе на території під цілодобовою охороною, а поруч постійно перебувають «озброєні люди».

«Ми практично ні з ким не спілкуємося, лише за допомогою відеозв’язку. Виїжджаємо кудись дуже рідко. Самі себе реабілітуємо», — розповіла дружина Бабченка.

За її словами, про підготовку спецоперації в Києві щодо вбивства Аркадія знали, окрім правоохоронців, лише вона, їхня донька, мати, співробітники «швидкої» та моргу. Співробітники поліції, які приїхали на виклик до квартири Бабченка, коли його нібито «вбили», про спецоперацію не знали.

Ольга розповіла, що їй детально проводили інструктаж: як повідомляти про «вбивство», як поводитися, що говорити.

«До нас прийшли два співробітники Служби безпеки України. Вони проводили інструктаж Аркадію та мені. Мені пояснювали, як дихати, робити присідання, аби був відповідний голос, коли я зателефоную до поліції. Голос повинен збиватися, а дихання має бути нерівним», — сказала дружина журналіста.

Коли Бабченка готували до спецоперації вже вдень її реалізації — його загримували, налили крові на спину, в рот, до носа, також вчили правильно падати.

«Ми залишили двері відкритими і потім на порозі з’явився Цимбалюк (виконавець вбивства, який співпрацював з СБУ – ред.). Я висунула ніс з ванної, було дуже страшно. Були думки, а якщо це справжній вбивця? Я побачила Цимбалюка. Він сказав Аркадію: «Доброго здоров’ячка», Аркадій відповів: «І вам не хворати». Цимбалюк постояв на порозі кілька секунд та пішов», — розповіла Ольга.

«Вбивця» покидав на порозі квартири Бабченка гільзи ніби від пострілів. За словами дружини, за кілька днів до «вбивства» футболку журналіста вивезли на стрільби та прострелили кількома пулями.

Коли після «вбивства» до квартири приїхала поліція, яка не знала про спецоперацію, Ольга сиділа на дивані, як її інструктурували.

«Мені пояснили, що в такий момент людина поводить себе не так як в кіно — без криків та істерик. Людина просто замикається», — сказала дружина журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Уся ця гра була недаремною»: російський журналіст Бабченко — про спецоперацію СБУ, «список-47» і докази замаху

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. Під час прес-конференції щодо спецоперації генпрокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто критикував владу після «вбивства» Бабченка.

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Він у справі проходить як свідок. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, а не 30-ти, як Луценко заявляв раніше.

Серед них — журналісти. СБУ викликала журналістів Ганапольського та Кисельова, журналісток Тетяну Даниленко та Соню КошкінуОсмана Пашаєва та інших. Водночас адвокат підозрюваного в організації вбивства Бабченка Бориса Германа заявив, що у справі немає ніякого списку.

В ОБСЄ назвали неприйнятним та небезпечним «список зрадофілів» від Генпрокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не можна брехати про життя чи смерть журналіста» — представник ОБСЄ зі свободи слова

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile