МОЗ України про коронавірус: проблем на сьогодні немає, до боротьби із захворюванням готові
У Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що в Україні проблем з китайським коронавірусом немає, в разі виявлення захворювання медичні установи готові до боротьби з ним.
Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль.
За його словами, всі служби знають, хто, що і коли має зробити. Більшість регіонів України повною мірою «готові до боротьби» з цим захворюванням. Також МОЗ двічі на день отримує від Бюро ВООЗ в Україні оперативну інформацію та рекомендації.
«На щастя, проблем ми на сьогодні не маємо», — сказав чиновник.
Також Коваль розповів, що ще на борту літака відбувається інформування людей, що прибувають в Україну з Китаю, зокрема вони заповнюють опитувальник.
«Думаю, із завтрашнього дня у нас буде посилена робота щодо тих пасажирів, які прибули з Китаю протягом останнього часу. Це буде персональна комунікація з цими людьми», — зауважив він.
Коваль додав, що більшість з таких людей вже знають, як вони мають діяти в разі погіршення самопочуття. З цими людьми також зв’яжуться телефоном фахівці.
Заступник міністра розповів, що якщо людина відчула симптоми, вона має звернутися до сімейного лікаря або до терапевта у поліклініці, якщо немає декларації з лікарем.
«Далі сімейному лікарю відомо, як він буде діяти — він буде діяти відповідно того порядку, які впроваджено в конкретному регіоні. У кожному регіоні визначається лікувальний заклад, який має прийняти людей в разі, якщо буде підозра на розвиток захворювання, пов’язаного з коронавірусом китайського походження», — уточнив Коваль.
Крім цього, він розповів, що тих українців, яких евакуюють з Китаю двома рейсами МАУ, не будуть додатково обстежувати. Їм виміряють температуру й у тих, у кого вона буде підвищеною, можуть госпіталізувати, аби запобігати можливому розповсюдженню вірусу.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, від нового коронавірусу в Китаї померли вже понад 100 людей, інфіковані майже 6 тисяч.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді та Камбоджі. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з китайського Уханя.
- Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.
- Поділитися: