Політика

Рада міжнародних експертів матиме доступ до практичних завдань кандидатів до Антикорупційного суду — ВККС

Політика/Рада міжнародних експертів матиме доступ до практичних завдань кандидатів до Антикорупційного суду — ВККС
Зберегти
Вигляд
Члени Громадської ради міжнародних експертів отримають доступ до практичних завдань кандидатів у судді Антикорупційного суду.

Про це в програмі «Нині вже» на Громадському заявив заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка.

«Запитують, чи буде доступ у членів Громадської ради, наприклад, до практичних завдань. Відповідально заявляю — буде. Тому що Громадська рада міжнародних експертів буде оцінювати не лише доброчесність кандидатів, а й їхній професійний рівень також. Для того, щоби у них була ясність з цього приводу, ми готові надати ці роботи. Тим більше закон це передбачає», — наголосив він.

Водночас Щотка зазначив, що в цьому процесі будуть «технічні складнощі», зокрема переклад завдань з української мови для міжнародних експертів та особливості української системи права.

«Будуть такі певні моменту у сприйнятті, бо є члени Громадської ради, які не знайомі або не дуже знайомі з континентальною системою права — із нашим судочинством, тому що вони англосаксони (представники Англосаксонської системи права — ред.). Ну я думаю, що це такі речі, які можна подолати», — зауважив він.

Раніше Щотка заявив, що рішення Громадської ради міжнародних експертів при відборі судів до Антикорупційного суду є вирішальним.

Нагадаємо, до складу Громадської ради міжнародних експертів увійшли четверо суддів та двоє прокурорів: Аурелійус Гутаускас, Флемінг Сі Денкер,Тед Зажечни, Мір’яна Лазарова Трайковська, Лорна Харріс, Сер Ентоні Хупер. Двоє експертів із Великобританії, решта із Литви, Канади, Данії та Македонії.

Нагадаємо, 12 листопа у Києві Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала оцінювання претендентів на суддів Антикорупційного суду та другий конкурс на суддів до Верховного Суду.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

13 листопада почався другий етап оцінювання кандидатів до Антикорупційного та Верховного суду

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини