Шевченківський суд Києва продовжив термін досудового розслідування справи щодо замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка ще на шість місяців.

Шевченківський суд Києва продовжив термін досудового розслідування справи щодо замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка ще на шість місяців.

Відповідне рішення ухвалив суддя Євген Сидоров, повідомив Громадському адвокат підозрюваного Тараса Стельмашенка Віктор Губський.

Досі слідство називало підозрюваного Тараса Стельмашенка «громадянином Т.». Його затримали в середині червня у власній квартирі в Черкасах, під час обшуку в його помешканні знайшли пістолет.

СБУ вважає «громадянина Т.» командиром диверсійної групи з трьох осіб, яка у травні 2018 року відвідувала російський Ростов-на-Дону начебто для інструктажу щодо майбутніх терактів в Україні. Про склад цієї групи слідчі довідалися з телефону Бориса Германа, який купував Стельмашенкові та ще двом громадянам України квитки з Ростова до Києва з пересадками у Москві та Стамбулі.

Борис Герман, якого СБУ вважає організатором теракту щодо Аркадія Бабченка, раніше підтвердив журналістам, що справді купував через свого секретаря три квитки з Ростова до Києва на прохання свого давнього знайомого В’ячеслава Пивоварника. Однак Герман продовжує стверджувати, що діяв з відома та за згоди української контррозвідки, агентом якої він себе називає. 

Борис Герман називає В’ячеслава Пивоварника керівником таємничого «фонду Путіна», який начебто фінансував низку заворушень та злочинів в Україні, зокрема і замах на Аркадія Бабченка, а також цілого списку інших журналістів та громадських діячів.

Герман, який за версією слідства безпосередньо замовив вбивство Аркадія Бабченка у «виконавця» Олексія Цимбалюка, наполягає, що спілкувався з Пивоварником під контролем контррозвідки виключно з метою викриття терористичних груп, що діють в Україні на замовлення з РФ. Втім прокуратура вже надала суду лист від СБУ, в якому стверджується, що Борис Герман ніколи не був штатним агентом контррозвідки і не звертався до спецслужб із заявою про злочин.

СБУ заочно оголосила Пивоварнику підозру в організації теракту та розпочала його розшук. Інформація з аккаунтів Пивоварника в соцмережах свідчить, що його останнім місцем проживання був Санкт-Петербург.

Суд розглядав клопотання слідчих Служби безпеки та Головної військової прокуратури у закритому режимі через позицію прокурора Романа Циба, який наполягав на необхідності зберігати таємницю слідства та на захисті фігурантів справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Уся ця гра була недаремною»: російський журналіст Бабченко — про спецоперацію СБУ, «список-47» і докази замаху

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

 

Поділитись: