Суд розглядає продовження розслідування «справи Бабченка» в закритому режимі
Шевченківський суд Києва в закритому режимі розглядає клопотання головного слідчого управління СБУ та військової прокуратури щодо продовження терміну досудового розслідування у справі про замах на вбивство журналіста Аркадія Бабченка.
Шевченківський суд Києва в закритому режимі розглядає клопотання головного слідчого управління СБУ та військової прокуратури щодо продовження терміну досудового розслідування у справі про замах на вбивство журналіста Аркадія Бабченка.
Про це передає кореспондент Громадського із зали суду.
Перед початком засідання суддя Євген Сидоров вирішив проводити розгляд справи в закритому режимі. На цьому наполягав представник обвинувачення прокурор війскової прокуратури Роман Циб.
На засіданні також присутні двоє затриманих підозрюваних:
Борис Герман, якого заарештували ще в травні на наступний день після імітації вбивства Бабченка, вважають організатором замовлення та інкримінують організацію теракту щодо журналіста.
Борис Герман і Тарас Стельмашенко Фото: Ігор Бурдига/Громадське
А також Тарас Стельмашенко, мешканець Черкас, якому Герман начебто купував квитки із Ростова-на-Дону в Київ на замовлення іншого підозрюваного — В'ячеслава Пивоварника, якого вважають замовником вбивства і який наразі перебуває у розшуку.
Тарас Стельмашенко Фото: Ігор Бурдига/Громадське
СБУ та військова прокуратура підозрюють Стельмашенка в організації терористичної групи, яка начебто проходила у Ростові інструктаж щодо майбутніх диверсій в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Уся ця гра була недаремною»: російський журналіст Бабченко — про спецоперацію СБУ, «список-47» і докази замаху
Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ.
МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.
Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа
15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком.
В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.
Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.
Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.
5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком
Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.
- Поділитися: