Український політв'язень Павло Гриб, 21 березня 2019 року
Фото:

Олександр Кохан/Громадське

У російському Ростові-на-Дону розпочалися дебати у справі українського політв'язня Павла Гриба, якого в РФ звинувачують у підготовці «теракту». Про це повідомила кореспондентка Громадського з зали Північно-Кавказського військового окружного суду. Через поганий стан здоров'я Павлу викликали швидку, але згодом засідання продовжили.

У коментарі Громадському сам Павло розповів, що почувається кепсько. Каже, що належної медичної допомоги йому не надають.

«З часів минулого засідання коли я захворів ніхто нічого не зробив, мене відвозять сюди й кажуть, що я здоровий. Я прошу вас перенести засідання. Я не повинен тут сидіти й страждати хворобами», — сказав Гриб. 

Павло говорить українською мовою. Він каже, що не здатний брати участь у дебатах. Він скаржиться на нудоту та болі.

«Сьогодні зранку вивели в окрему кімнату. Там нічого немає, закрили просто. Це робиться для того, щоб подивитись мої папери. Є для того спеціальні люди. Це мене навмисно вивели, подивились. Та у мене там нічого такого немає. Заяви, звернення, останнє слово», — додав він.

Політв'язень також зауважив, що він вважає свою справу виключно політичною.

«Я думаю, що це політика. І думаю, що коли цю справу тільки починали, ніхто не думав, що так вийде», — сказав Гриб.

Сторона обвинувачення вимагає 6 років ув'язнення для Гриба.

Український політв'язень Павло Гриб, 21 березня 2019 року
Фото:

Олександр Кохан/Громадське

У серпні 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання. Згодом з'ясувалось, що 20-річний Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі, його звинуватили у «тероризмі».

Українські лікарі відправились до українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара. Однак, російські правоохоронці їх не пустили. Також у Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір.

Згодом Ігор Гриб, повідомив, що у 20-річного Павла ймовірно виявили симптоми хвороби Альцгеймера.

А Українська омбудсмен заявила, що політв'язень Гриб потребує негайної операції на серці.

3 липня 2018-го батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та харчові продукти, які напередодні передали українські консули.

23 липня 2018-го у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. Гриб на суді передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Північно-Кавказький окружний військовий суд Росії у справі Гриба призначив дебати на 21 та 22 березня.

На засіданні у справі українського політв'язня Павла Гриба 4 березня у російському Ростові-на-Дону виступив його український лікар Василь Притула.

18 лютого засідання Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова-на-Дону у справі Гриба не відбулося. Батько Павла Ігор Гриб заявив, що зрив засідання завчасно спланували у зв'язку з тим, що на засідання з України прибув професор Василь Притула, який лікував Павла з дитинства. Тоді мали розглянути висновки розслідування на заяву Павла стосовно застосування до нього слідчими в Краснодарі фізичного насилля з метою «вибиття» свідчень.

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись: