У ЄС вимагають звільнити Сенцова і решту українських політв'язнів
У Європейському Союзі закликали дотримуватись міжнародних прав людини в окупованому Криму та негайного звільнити усіх незаконно затриманих українських громадян в Росії та на півострові.
У Європейському Союзі закликали дотримуватись міжнародних прав людини в окупованому Криму та негайного звільнити усіх незаконно затриманих українських громадян в Росії та на півострові.
Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич.
«14 травня 2018 року режисер Олег Сенцов, депортований до східного Сибіру, почав голодування після чотирьох років тюремного ув'язнення. Ще один незаконно затриманий громадянин України Володимир Балух також провів два місяці голодування», — зазначила Косьянчич.
Також вона нагадала, що обидва політв'язні виступали проти анексії Кримського півострова і засуджені судами, юрисдикції яких ЄС не визнає, з порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя.
Окрім того, речниця висловила занепокоєння переслідуванням та порушенням прав кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.
Раніше повідомлялось, що справи активістів «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова приєднали до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», в межах якої в 2017 році арештовані шестеро кримських татар.
Зранку 21 травня в анексованому Криму російські силовики прийшли із обшуками до активістів об'єднання «Кримська солідарність»Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.
Нагадаємо, голодування Володимира Балуха триває вже понад 30 днів. Він відмовився від їжі 19 березня на знак протесту проти вироку кримського «суду», що призначив кримчанину три роки і п'ять місяців колонії за нібито зберігання боєприпасів, знайдених після чергового обшуку його будинку.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів
Раніше так званий «Роздольненський районний суд» Криму відхилив клопотання захисту українського політв’язня Володимира Балуха про експертизу відеозаписів з камер спостереження ізолятора тимчасового тримання.
Наступне засідання суду у справі Балуха відбудеться 31 травня о 15:00. На ньому сторона захисту почне представлення своїх доказів.
Народні депутати України направили кримському політв’язню Володимиру Балуху колективне звернення з проханням зупинити голодування.
Громадський захисник активіста архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.
14 квітня правозахисник розповів, що до політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків.
Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року.
Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.
У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».
На початку жовтня суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. 1 грудня суд відправив активіста Балуха із СІЗО під домашній арешт.
У середині грудня 2017 Балуху відмовили в медичному обстежені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха
Нагадаємо, у серпні 2017 року начальник ізолятора в Криму вдарив українського політв'язня Балуха.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором в Криму — історiя Володимира Балуха.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він вирішив, що може розпорядитися життям тверезіше, ніж 16 років сидіти й чекати невідомо чого» — адвокат Сенцова.
22 травня у Києві біля Адміністрації президента відбулася акція на підтримку Олега Сенцова.
Глобальна акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова відбудеться 1 та 2 червня, перед Чемпіонатом світу з футболу, який стартує у Росії 14 червня.
Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів
Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.
Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову.
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: