Арешт нідерландських активів Газпрому не гарантує термінової виплати боргу Нафтогазу.

Арешт нідерландських активів Газпрому не гарантує термінової виплати боргу Нафтогазу.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила Юлія Курило, юристка з питань міжнародного арбітражу, партнер «СК Group».

«Досвід показує, що власне отримання рішення про арешт активів може бути оскаржене у подальшому, процеси и можуть тривати від 6 місяців до декількох років. Тобто ми очікуємо довгу судову тяганину», — заявила Курило.

«У випадку якщо Газпром не виконає це рішення добровільно… вони вже заявили, що суму зарезервована для виконання рішення, але вони не погоджуються з цим рішення і йде процедура оскарження цього рішення у судах Швеції», — додала вона.

На питання ведучої, чи зможе Україна не побачити живі гроші у найближчі півроку, вона відповіла: «Ризик такий існує напевно».

Нагадаємо, 5 червня суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК «Нафтогаз України» щодо арешту часток ПАТ «Газпром» у його голландських дочірніх компаніях.

В той же час, повідомляється, що шість із семи дочірніх компаній Газпрому в Нідерландах відмовились співпрацювати з судовими виконавцями.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярдів доларів. За перемогу в арбітражному суді компанія нагородить своїх співробітників преміями, сума яких складе 46 мільйонів доларів.

За дорученням Порошенка, Нафтогаз розширить перелік країн, в яких почне конфісковувати майно Газпрому.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись: